ФОТО: Војвотката Кетрин блесна за својот 40-ти роденден

Кенсингтонската палата објави три портрети од војвотката од Кембриџ по повод нејзиниот 40-ти роденден. Фотосесијата е направена во Лондон од страна на италијанскиот фотограф Паоло Роверси, а креациите во кои се појавува Кетрин се дело на модната куќа Александар МекКвин.

За оваа фотосесија, војвотката носеше дијамантски обетки од приватната колекција на кралицата Елизабета II, како и накит кој и припаѓа на покојната принцеза Дијана.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби