Принцот Чарлс го плаќал обезбедувањето на Камила долго пред да се венчаат

Нова кралска драма ја погоди Бакингемската палата по скандалот со премиерот Борис Џонсон кој присуствувал на забава ноќта пред погребот на принцот Филип, во екот на најстрогата изолација во Велика Британија.Принцот Хари предизвика жестока дебата во Кралството по изјавата дека се плаши да ги донесе сопругата Меган Маркл и нивните две деца во Велика Британијa. Хари дури побара и полициска заштита и понуди да плати за тоа при престојот во Обединетото Кралство.

Хари и Меган го загубија правото на полициска заштита со тоа што се повлекоа од должностите во кралското семејство и се преселија во САД.

Барањето за платено обезбедување предизвика жестоки коментари во британските медиуми, кои случајно открија досега непознат факт, а тоа е дека принцот Чарлс плаќал за лично обезбедување на Камила, неговата сегашна сопруга, која не е омилена во британското општество, откако се откри дека принцот повеќепати со неа ја изневерувал својата покојна сопруга, принцезата Дијана. По смртта на Дијана, тие двајцата се венчаа на скромна свеченост.

Камила, сега со титула војвотка од Корнвол, имала платено обезбедување од 2000 година, кога не беше во брак со принцот Чарлс. Тие се венчаа во 2005, а според извештај од 2002 година, Чарлс лично им плаќал на двајца телохранители кои работеле по осум часа дневно.

Се почести се и гласините за тоа што принцот не ги користи платените услуги на приватните обезбедувачи, туку претпочита да ѝ плаќа на полицијата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби