Џони Деп се враќа на големото платно

Џони Деп за првпат се враќа во кино по скандалот со неговата поранешна сопруга Амбер Херд, тврди „Variety“.Тој ќе глуми во историски филм на француската режисерка Мајвен, во кој ќе го игра кралот Луј XV, чие владеење е едно од најдолгото во светската историја (58 години). Се наведува дека ќе се снима ова лето на периферијата на Париз, најмногу во Версајскиот дворец, поранешната резиденција на француските монарси. Мајвен ќе игра и една од улогите во филмот, нејзината хероина е грофицата Жана Дубари, последната љубовница на Луј XV.

Деп во последно време имаше проблеми во кариерата. Откако го загуби случајот против таблоидот „Сан“ во 2020 година, кој го обвини дека ја претепа Амбер Херд, Џони Деп беше принуден да ја одбие улогата на Гелерт Гринделвалд во филмската франшиза „Фантастични животни во универзумот на Хари Потер“. Актерот не беше поканет на други проекти. Според Деп, тој бил бојкотиран во Холивуд.

Најновиот игран филм на актерот е ,,Големиот” од 2020 година, во кој се разоткрива еколошки криминал во Јапонија.

Амбер Херд поднесе барање за развод од Џони Деп во 2016 година, по што го обвини за семејно насилство. Деп ги негира сите обвиненија, а двојката се уште е на суд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби