Оскари 2022: Вил Смит му влепи шлаканица на Крис Рок поради непристојна шега

Вил Смит застана во одбрана на Џејда Пинкет Смит откако Крис Рок се пошегува со нејзината ќелавост – предизвикана од алопеција, за време на церемонијата на Оскарите.


Додека ја доделуваше наградата за најдобар документарен филм, Рок кажа низа шеги кои ја исмеваа публиката. Кога стигна до сопругата на Вил Смит комичарот рече дека едвај го чека продолжението на G.I. Jane, споредувајќи ја со ликот на Деми Мур чија коса е избричена.

По овој коментар Вил Смит му пријде на сцената и му удри шлаканица. Откако се врати на своето место, Смит му викна на Рок: „Задржи го името на мојата жена надвор од твојата е**** уста“.

На паузата по инцидентот, кој несомнено беше најшокантниот момент во историјата на Оскарите, Вил Смит беше забележан како разговара со Дензел Вашингтон, Бредли Купер и Тајлер Пери.


Само неколку мигови подоцна актерот повторно се најде на сцената, но овој пат за да го прими Оскарот за најдобра машка улога во ,,King Richard”.

Во својот говор тој и се извини на Академијата за инцидентот, но воедно спомена дека е мошне заштитнички настроен кон оние што ги сака.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби