Кристина Димитријевска: Ги тепав машките кога ќе ми кажеа дека сум убава

-Како мала тренирав карате, и кога некое машко ќе ми кажеше дека сум убава, јас го тепав. Тоа ми беше понижување, не смееше тоа да ми го каже. Потоа со татко ми почнав да гледам избори за убавина и тој ме научи дека треба да бидам женствена, открива манекенката Кристина Димитријевска во интервјуто за „Репортер“.Ретко кој знае дека од татко ѝ ја наследила и насмевката, па му ја пренела и на својот син Давид, кого го има од бракот со пејачот Даниел Кајмакоски. Давид ѝ е сè, а за поранешниот маж, со кого го има синот, не сака да зборува многу. Вели дека и денес се чуди што лани летото Даниел ја обвини дека пробала да го отруе со кафе.

-До сега не сум зборувала за ова јавно. Тоа беше само една лажна манипулација што ја решив преку надлежните органи. Луѓето што сакаат да изманипулираат и наштетат, само на себе можат да си наштетат, рече Кристина за „Репортер“.

Додека седевме во нејзиниот омилен ресторан во Скопје, зборуваме за изборите за убавина на кои учествува повеќе од десет години. Но и за круната што ја освои лани, кога стана Мис карантин на светот. Вели: „Сакам да сум последна девојка со ваква титула, а на светот да не му се повтори короната“.

Покрај тоа што манекенството ѝ е прва љубов, таа пред неколку месеци стана пејачка. Сега скоро секој викенд пее во клубовите низ Македонија, а на настапите секогаш е заедно со диџеј Боно, кого го запознала пред четири месеци. Тие заедно работат и на нивната прва песна.

-Иако се знаеме толку кратко, имам чувство дека се познаваме со години. Поради таа близина, која се гледа и на сликите, најверојатно се појавија муабетите дека сме во љубовна врска, ни кажа Кристина.

Во разговорот откри и како реагираат девојките и жирито на изборите за мис кога ќе дознаат дека е мајка. Зборува и за родителите, зошто одбила да се пресели во Америка, како се снаоѓа во кујната, зошто диџеј Боно бил опседнат со неа пред да се запознаат, каков шофер е и за колку часа најбрзо стигнала од Белград до Скопје...Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби