Алек Болдвин го очекува своето осмо дете

Американскиот актер Алек Болдвин и неговата сопруга, јога-инструкторката Хиларија го очекуваат нивното седмо заедничко дете. Инаку, тоа ќе биде негово осмо дете, бидејќи со Ким Бесинџер ја имаат ќерката Ајрланд Болдвин.– По многу подеми и падови изминатите неколку години, имаме причина за возбуда и големо изненадување… Уште едно „Болдвинито“ доаѓа оваа есен. Бевме прилично сигурни дека нашето семејство е комплетно, но бевме и повеќе од среќни со ова изненадување. Го споделувам со Вас мигот и како што гледате, децата се многу возбудени, напиша Хиларија.

Двојката ја потврди веста и за „People“.

– Една од најубавите работи што нашите деца ги доживеале со ова големо семејство е тоа – како љубовта се зголемува со секој нов член на семејството. Нашиот капацитет за љубов продолжува да се шири и едвај чекаме да го гушнеме новото бебе есенва, соопштија тие.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби