Војвотката од Кембриџ ја засени холивудската елита

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, ја засени холивудската елита на лондонската премиера на Top Gun: Maverick.Мидлтон, заедно со својот сопруг, принцот Вилијам, беше пречекана од ѕвездата на филмот, Том Круз. Сепак и покрај многуте филмски ѕвезди кои се најдоа на црвениот тепих, војвотката беше онаа кон која беше свртено целото внимание.

За оваа прилика таа избра црно-бел фустан од Roland Mouret, кој го искомбинира со чанта од Alexander McQueen и дијамантски накит од Robinson Pelham во вредност од 10 илјади фунти.

И додека принцот Вилијам изгледаше малку срамежливо, неговата сопруга, беше како риба во вода, која совршено се вклопи во целиот холивудски гламур.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби