Кејт Мос во одбрана на Џони Деп: Не е точно дека ме турнал по скали!

Поранешната девојка на Џони Деп, супермоделот Кејт Мос, застана во негова одбрана за време на судењето против Амбер Херд.

Британската манекенка пред поротата сведочеше дека Деп никогаш не бил насилен со неа, не ја удрил ниту пак ја бутнал по скали, како што претходно беше наведено од страна на Амбер.

-Излегувавме од собата, со тоа што Џони излезе пред мене. Бидејќи имаше дожд, како што ја напуштав собата се слизнав по скалите. Го повредив грбот. Вреснав на цел глас бидејќи не знаев што ми се случи, изјави Мос и додаде дека Џони дошол со трчање, ја кренал во раце и ја однел во соба.
Мос и Деп, беа во врска од 1994 до 1997 и важеа за една од најкултните двојки на деведесетите. Адвокатскиот тим на актерот беше видно задоволен, откако Амбер Херд се повика на гласина, дека Деп бил насилен и со Кејт Мос и во една прилика ја турнал по скали. Тоа им даде можност да ја повикаат Мос како сведок кој што би можел лично да ја расветли целата вистина за случувањата.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби