Сите го сакаат Џони: Парфем рекламиран од Деп се продава на секои 3 секунди

Филмската кариера на познатиот актер Џони Деп можеби трпи последици од судските процеси и обвинувањата на неговата поранешна сопруга Амбер Хард, но во светот на парфемите, приказната е сосема поинаква… Шишенце парфем „Саваж“ на „Диор“ се продава на секои три секунди, а заштитно лице на овој мирис е Деп.Модниот критичар Џон Помплијано на Твитер ја коментираше статијата на Marie Clarie, каде што овој парфем е прогласен за „најпродаван“.

– И покрај фактот што повеќето издавачи го исклучија Џони Деп, „Диор“ реши да го задржи. Зошто? Едно шише од неговиот мирис „Саваж“ се продава на секои три секунди. Со 160 долари по шише (близу 150 евра), тоа би значело заработка од над 4,5 милиони долари на ден, објасни Помплијано.

Инаку, компанијата соопшти дека добила вкупно 11 поплаки од оние кои веруваат дека Деп треба да биде отстранет од рекламната кампања. Сепак, сега се чини, ситуацијата е смирена. Деп, инаку, е заштитно лице на „Саваж“ од неговата појава на пазароот во 2015 година. Во изумот на Франсоа Демаши доминираат мириси на портокал, бергамот и прашкасти и дрвенести ноти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби