Кејт и Меган беспрекорно елегантни на црковната служба во Лондон

Во катедралата Свети Павле во Лондон, се одржа црковна служба во чест на јубилејот на кралицата Елизабета II.

Иако таа не беше присутна на настанот, медиумското внимание сосема очекувано беше свртено кон двете војвотки, Кејт и Меган.Сопругата на принцот Вилијам блесна во лимон жолта креација од Емилија Викстед, додека Маркл за оваа прилика избра бел стајлинг.

Интересно за овој настан е што ова е прв заеднички настан на принцот Хари и Меган Маркл по нивното заминување од кралското семејство.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби