Меган и Хари објавија фотографија од Лилибет за нејзиниот прв роденден

Хари и Меган во саботата приредија опуштена роденденска забава во градината во чест на првиот роденден на малата Лилибет, со роденденска торта, балони, игри за забава и пикник закуски.

Парот денес објави и официјална фотографија од нивната ќерка, на која можеме да ја видиме малата Лилибет во нежно сино фустанче. Ова е втора фотографија, по божиќната честика која што беше објавена на 23 декември.

Сликата на Лилибет е направена од фотографот и пријател на парот Мисан Хариман, кој присуствуваше на пикникот со сопругата, децата и неколку членови на кралското семејство.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби