Линда Евангелиста го реши случајот со операцијата што ја остави трајно обезличена

Линда Еванџелиста објави дека го решила случајот со тн. „ладно обликување“ („CoolSculpting“), неколку месеци откако откри дека „останала трајно обeзличена“ од процедурата за замрзнување маснотии, што ѝ влијаело и на психичкото здравје.-Со нетрпение го очекувам следното поглавје од мојот живот со пријателите и семејството и среќна сум што го оставам ова прашање зад мене. Навистина сум благодарна за поддршката што ја добив од оние кои ми подадоа рака, напиша таа на Инстаграм.

Еванџелиста, која е некаде при крајот од шестото десетлетие од својот живот, се врати со нова кампања за „Фенди“ – прва задача на манекенката откако во февруари јавно проговори за козметичкиот кошмар“којшто ѝ остави трајни физички последици.

Инаку, во септември, супермоделката поднесе тужба против козметичката компанија „Зелтиг естетикс“, за отштета од 50 милиони долари.

Козметичките третмани на коишто Линда била подложена меѓу август 2015 и февруари 2016 година требало да ѝ ги намалат масните клетки, но наместо тоа развила масна хиперплазија – покачување на масните клетки. Во интервју од февруари годинава, манекенката призна дека веќе не може да живее со болката и по седум години далеку од очите на јавноста, конечно проговори за тоа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби