Анџелина Џоли ја доби правната битка против Бред Пит

Анџелина Џоли ја доби правната битка против својот поранешен сопруг Бред Пит околу нивната заедничка винарија.Во јули 2021 година, Џоли поднела барање за укинување на привремената забрана за продажба на нивните заеднички средства со Пит. Поточно, таа сакала да го објави на продажба својот удел во винската компанија „Miraval Chateau Nouvel” во Франција. Во септември, Пит ѝ дозволил на својата поранешна сопруга да го продаде својот удел, под услов тој лично да го одобри купувачот.

Холивудскиот актер, потоа, годинава ја тужеше Џоли, тврдејќи дека тајно продавала акции од винаријата на „Групацијата Столи“ – компанија за алкохол контролирана од рускиот претприемач Јуриј Шефлер.

Бред Пит бараше судот да го поништи договорот.

Според него, Џоли не ја добила неговата согласност за договорот и намерно ги криела подробностите за зделката од него. Актерот се жалеше и дека неговиот нов партнер внел хаос во раководството на винаријата, како што пишуваа западните медиуми.

На 22 јули, оваа година, судијата во случајот му наложил на Бред да предаде дел од потребните документи и покрај несогласувањето на актерот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби