Том Бауер: Меган Маркл ја навредила принцезата Шарлот

Обожавателите на британското кралско семејство ширум светот деновиве го читаат четивото на годината– книгата „Revenge” на британскиот новинар Том Бауер, во којашто Меган Маркл е опишана преку најлошите можни приказни на поранешните колеги, пријатели, но и татко ѝ Томас Маркл.Том Бауер, познат британски новинар, посвети неколку месеци на истражување на животот на Меган Маркл, а книгата што ја напиша сега се продава на „Амазон”. Делови од книгата се објавени и на Твитер, а една ситница особено ги погоди обожавателите на кралското семејство.

Имено, според наводите, Меган ја тормозела принцезата Шарлот пред венчавката со Хари и ѝ кажала дека е „дебела“. Ова, вели писателот, страшно ја погодило Кејт Мидлтон, која се расплакала, а тој настан засекогаш го променил односот меѓу двете принцези „јатрви“.

На интернет се активни и ознаките #MeghanMarkleExposed и #MeghanMarkleBulliedCharlotte, со илјадници објави.

Авторот признава дека за книгата, интервјуирал пред сѐ луѓе кои денес не се во добри односи со Меган и немаат најдобро мислење за неа. Токму тие ја опишуваат сопругата на принцот Хари како многу наметлива, тешка, нефлексибилна и која често до солзи ги повредува своите блиски луѓе и соработници.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби