Криси Тајген е бремена по трет пат

Манекенката Криси Тајген го очекува своето трето дете со музичарот Џон Леџенд речиси две години откако го загуби неродениот син, Џек. Веста за бременоста ја потврди на Инстаграм.-Изминативе неколку години беа исполнети со измешани емоции, но радоста повторно ни го исполни домот и срцата. Досега си велев самата себе – Добро, ако е здраво денеска, ќе објавам. Здивнувам со олеснување кога го слушам чукањето на срцето. Засега, сè е убаво и совршено. Полна сум со надеж, се чувствувам неверојатно. Беше тешко да го задржам ова за себе, напиша Криси на Инстаграм покрај фотографија од себе, покажувајќи го трудничкото стомаче.

Следачите ѝ честитаат среќни за неа и нејзиниот сопруг.

За потсетување, во септември 2020 година, Криси објави дека го изгубила својот нероден син Џек. Таа тогаш забремени по природен пат, додека ќерката Луна и синот Мајлс ги доби преку тн. ИВФ-третман.

-Толку многу сакам да бидам бремена и тажна сум што никогаш повеќе нема да бидам, рече таа тогаш, три месеци по спонтаниот абортус.

Во февруари оваа година, сопругата на Џон Леџенд на Инстаграм објави фотографија од лековите кои се инјектираат при ин-витро оплодување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби