Шерон Стоун сѐ поцврсто на ставот за природно стареење

Шерон Стоун е една од ретките жени во Холивуд која гордо ги истакнува своите несовршености и не се плаши од бројот на свеќичките на роденденската торта.Со својата нова изјава за ботоксот уште еднаш го потврди тоа. Имено, холивудската ѕвезда во своето последно интервју за „Вог Арабија“ (Vogue Arabia), откри дека веќе не планира козметички зафати, иако претходно користела ботокс, а еден од бившите партнери ја напушти поради оваа одлука… Не го откри неговото име.

– Мислам дека има нешто „секси“ во уметноста на достоинствено стареење и во несовршеностите. Сензуално е. Луѓето се плашат од промени и oд губењето нешто… Тие не разбираат дека така и добиваат нешто со тоа. На пр. кога јас го изгубив „полнењето“ во моето лице, добив одлични јаболчици, изјави таа.

Таа истакна и дека го зацврстила овој свој став по аневризмата во 2001 година, што за малку ќе ја чинело живот. Тогаш имала и операција што траела седум часа, а процесот на заздравуање, исто така, бил долг.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби