Кејти Холмс на модната ревија на Том ФордЛос Анџелес, 19 септември 2022 (МИА) – Глумицата Кејти Холмс се појави на Модната недела во Њујорк, каде што се пофали со својата завидна линија и нов изглед.

Таа беше дел од ревијата на Том Форд. Носеше црн фустан со качулка и „природна“ шминка, а своето лице го „урами“ со куси шишки. Ревијата се одржа во „Веси хол“ во Менхетн, а меѓу моделите кои прошетаа на пистата беа и сестрите Џиџи и Бела Хадид.

Холмс, инаку, летово беше зафатена и со промовирање на нејзиниот нов филм „Сами заедно“ (Alone Together”). Тој премиерно беше прикажан на Филмскиот фестивал во Трибека во јуни, а во јули почнаа и киноприкажувањата. На ИМДБ, љубовната драма има просечна оценка 5,1 / 10.

Во април Холмс потврди дека веќе некое време е во среќна врска со музичарот Боби Вутен.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби