Анџелина Џоли го тужи Бред Пит за насилство кон неа и децата

Анџелина Џоли повторно поднесе тужба за насилство против нејзиниот поранешен сопруг, и колега – актерот Бред Пит (58), во Лос Анџелес, САД. Во обвинението таа подробно го опишува она коешто нејзините адвокати го навеле како злоставување, а се случило во приватен авион пред шест години. Тоа, наводно довело до барање за развод од страна на Џоли неколку дена подоцна.-Кога едно од децата вербално ја бранеше Џоли, Пит му се нафрлил на сопственото дете, а Џоли го фати одзади за да го спречи. За да ја симне Џоли од грбот, Пит се фрли наназад во седиштата на авионот, повредувајќи ѝ го грбот и лактот на Џоли… Децата се втурнаа внатре и сите храбро се обидоа да се заштитат еден со друг. Пред сѐ тoa да заврши, Пит почнал да дави едно од децата, а друго го удрил по лицето. Некои деца го молеа Пит да престане. Сите беа преплашени, се вели во документот.

Во обвинението, поднесено од адвокатите на актерката, се наведува дека тоа се случило на 14 септември 2016 година.

Покрај тоа, се вели дека за време на „многуте напнати часови“ при летот, Пит „повремено излегувал од задниот дел на авионот за да вика и пцуе“ кон останатите членови на семејството и „во еден миг ја потурил Џоли со пиво, а во друг случај ги полеал и децата, со пиво и црвено вино“.

Адвокатите на Пит допрва треба да го одговорат на ова обвинение.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби