Кристијан Бејл: Ме прославија улоги што Ди Каприо ги одбиваше

Кристијан Бејл во интервју за „GQ”, објаснува како својата успешна филмска кариера му ја должи на Леонардо ди Каприо.Имено, според неговите кажувања, неговата кариера тој ја изградил на улоги коишто Ди Каприо ги одбивал, бидејќи режисерите редовно прво оделе кај него, а потоа кај сите други актери.

– Со мене не е исто… Види, денес е, но требаше да мине некое време. Секоја улога што ја добива одреден актер, како да е улога што Ди Каприо ја одбил. Нема врска со тоа колку си добар со режисерот, секоја улога којашто јас ја толкував, му е понудена и нему, рече Бејл.

А, имало и повеќе други луѓе кои на Бејл му го кажале истото.

– Значи, ти благодарам, Лео! Тој буквално може да избере што да работи. И, тоа е добро за него, тој е одличен. Јас сум благодарен што добивам каква било улога и свесен сум дека не можам да се однесувам како што тој глуми. Не можев ни да живеам со славата со којашто тој живее, а го прави тоа на одличен начин, додаде оскаровецот од филмот „Борач“.

Бејл годинава е актуелен со филмовите „Амстердам“ и „Тор: Љубов и гром“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби