„Адидас“ ја преиспитува соработката со Кање Вест

Германскиот гигант за спортска облека „Адидас“ соопшти дека службено го преиспитува своето партнерство со Кање Вест, откако американската рап-ѕвезда јавно го критикуваше брендот.-По повеќекратни напори за приватно решавање на состојбата, донесовме одлука да ја ставиме соработката на деловно разгледување, се вели во соопштението на компанијата.

Инаку раперот деновиве е повторно актуелен со свои контраверзни пораки и јавни настапи, коишто многумина ги толкуваат како намерни провокации.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Откако се омажив сексот веќе не ми е никакво задоволство - и кажува една пријателка на друга.
-Не можам да верувам, како така?
-Мораш да ми веруваш. Кога и да почнеме, мажот ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
ЗИМСКА ОПРЕМА: Од 15.11.2022 година започнува законската обврска за задолжително поседување на зимска опрема во возилата, без оглед на моменталната временска состојба. Оваа...
Верски календар
На денешен ден
1520. - Португалскиот морепловец Фернандо...
1632. - Роден е Жан Батист Лули, француски...
1680. - Во Рим умре Џовани Лоренцо Бернини,...
1806.- Француската армија на Наполеон Бонапарта...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби