Ѓоковиќ повторно привлече внимание со својата љубезност

Новак Ѓоковиќ повторно е хит на интернет откако се појави видео, како го прекинува трчањето во парк, за да ѝ помогне на жена која се мачи со своите куфери.

Видеото е снимено и го објавено од случаен минувач, а видеоснимката предизвика лавина коментари. Многумина се шегуваа дека посакуваат и тие да се најдат во таква ситуација, но за луѓето, ова не е ништо невообичаено.

-Во ваква ситуација, тој веројатно и мене би морал да ме носи, бидејќи јас би се онесвестила од возбудата“, „Тоа е нашиот Новак. Ова воопшто не е изненадувачки од него, во неговата природа е да им помага на другите“, „Колку е грижлив!“ – гласат дел од коментарите на обожавателите.

Новак Ѓоковиќ е во Париз каде што ќе учествува на Мастерс-турнирот „Ролакс Париз“ што почнува на денеска и ќе трае до 6 ноември. Ѓоковиќ како шести носител се надева на седмата титула на овој турнир.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што е разлика меѓу падобран и кондом?
- Па, ако падобран се дупне, еден живот помалку. Ако кондом се дупне, еден живот повеќе.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби