Кристина Еплгејт оди во пензија поради болеста

Американската актерка, Кристина Еплгејт, поради болеста ќе мора да ѝ стави крај на филмската кариера. Имено, во интервју за „Variety“, таа откри дека нејзината главна улога во серијата на Нетфликс – „Dead to Me“ би можела да биде нејзино последно појавување на малите и на големиот екран, поради засилената битка што ја води со МС (мултиплекс-склероза).– Џен Хардинг веројатно ќе биде последниот лик што го глумам. Со мојата болест, не знам за што веќе сум способна. Но, ова беше дар!, изјави Еплгејт, на која на почетокот на минатата година ѝ беше дијагностицирана МС.

Актерката, која е на прагот на шестото десетлетие од својот живот, вели и дека работата на серијата ѝ помогнала да сфати колку всушност е способна за работа – дефинитивно не може веќе да работи 18 часа на ден.

Еплгејт првпат проговори за нејзините здравствени проблеми лани во август, објавувајќи на Твитер дека тоа било „чудно патешествие и тежок пат“. На почетокот на месецов, таа проговори и за некои од компликациите и последиците на МС, како тоа дека наеднаш „се здебелила“ речиси 20 килограми и дека е „лута“ што ќе мора да оди со бастун.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето: Тато, види имам температура 38.
Таткото: Ништо не е тоа бе сине. Сум имал јас 50, па и 60 еднаш.
Мајката: Не го лажи детето бре, знаеш дека не може да имаш...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден за борба против корупцијата.
1594.- Роден е шведскиот крал Густав Втори...
1608. - Во Лондон е роден Џон Милтон, англиски...
1638.- Во Дубровник умре Иван Гундулиќ, хрватски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби