Шакира и Жерар Пике ја продаваат вилата

Откако колумбиската пејачка Шакира и шпанскиот фудбалер Жерар Пике постигнаа договор за нивната разделба, наводно се согласиле и да ја продадат својата раскошна вила во којашто живееја заедно во Барселона, објави „Социјалите“.Вилата од 380 квадратни метри се наоѓа во Есплугес де Јобрегат – приватна област на околу половина час возење од центарот на градот. Сликите од местото коишто се појавија на интернет, даваат поглед во домот на познатата поранешна двојка. Цената се очекува да биде меѓу 12 и 14 милиони евра.

Вилата има и мало фудбалско игралиште изградено од Пике, а и свое студио за снимање и вежбалница. Двојката минатата недела постигна договор за старателство, според кој пејачката ќе се пресели во Мајами, САД, со двата сина Милан и Саша.-Потпишавме договор за старателство. Наша единствена цел е да им обезбедиме на нашите деца најголема безбедност и заштита и надеж дека ќе можат да продолжат со својот живот во безбедна и мирна средина, се вели во заедничката изјава на поранешната двојка.

Угледниот каталонски весник „Ел периодико“ откри дека Жерар ќе биде со децата 10 дена во месецот, почнувајќи од следната година, плус празници.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби