Џереми Кларксон им се извини на принцот Хари и Меган

Британскиот телевизиски водител Џереми Кларксон изјави дека испратил извинување по електронска пошта до принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл за напис што го објавил во списанието „Сан“, во којшто вели оти „се надева дека војвотката од Сасекс еден ден ќе биде принудена да парадира гола“ по улица.

Кларксон, инаку водител на емисијата за автомобилизам „Top Gear” во декемвриското издание на таблоидот објави дека ја мрази Меган.

Написот беше осуден како недоличен од политичарите, јавноста, па дури и од ќерката на водителот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби