Селена во одбрана на Хејли по добиените смртни закани

Селена Гомез реши да застане во одбрана на Хејли Бибер, откако сопругата на Џастин Бибер лично стапила во контакт со неа затоа што добива закани по живот, поради нивната наводна караница.Драмата која што настана поради неколку постови на социјалните мрежи кои беа протолкувани како булинг на Селена од страна на Хејли и Кајли Џенер, доби своја кулминација.

Гомез сподели пост во кој замоли смирување на топката.

-Хејли Бибер ми се обрати бидејќи добива смртни закани и таква негативност од омраза. Ова не е она за што јас се залагам. Никој не треба да поминува низ омразата на булингот. Секогаш сум се залагала за добрина и навистина сакам сето ова да запре!

Ова е втор пат како Селена се обидува да ја одбрани Хејли. Во 2019-та, таа не го спомна нејзиното име, но истакна дека не се залага за тоа жени да уништуваат други жени и воедно ги замоли обожавателите да не бидат груби и да се воздржат од лоши коментари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...

Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби