Иранска манекенка позираше со јамка околу вратот на црвениот тепих во Кан

Црвениот тепих на филмскиот фестивал во Кан не ретко е местото каде познатите преку својата облека се обидуваат да испратат некаква порака која е многу повеќе од мода.Иранската манекенка Малага Џабери (33) овој пат, со својата за многумина шокантна креација, го акцентираше проблемот со убиствата во нејзината родна земја.

-Сакавме да дадеме модна изјава за да го набљудуваме гламурот на Кан, но уште поважно, да го привлечеме медиумското внимание на погрешните егзекуции на иранскиот народ. За жал, политичките изјави не се дозволени на филмскиот фестивал и обезбедувањето ме спречи да го покажам задниот дел од фустанот, но значењето на „јамката“ беше добро разбрано, рече таа во својата објава.Џабери облече црн фустан со јамка околу вратот и порака која вели: Запрете со погубувањето!

А некои ова беше храбар потег, а за други непотребна провокација.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
На заставник во војска му требале ситни пари за кафе. Забележал обичен војник кој бришел под во касарната и го прашал:
- Војник, дали имаш да ми раситниш 100 денари?
- Аха.
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1536.- Отсечена и е главата на Ана Болен, втората...
1649.- За првпат е употребен називот...
1762.- Роден е Јоахн Готлиб Фихте, еден од...
1802- Наполеон Бонабарта во Франција го...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби