Џенифер Гарнер снимена како му помага на бездомник кому му требале обувки

Џенифер Гарнер е снимена како му помага на бездомник во ортопедска количка на паркинг во Санта Моника Бич, Калифорнија, САД. На снимките објавени во американските медиуми, насмеаната актерка разговара со човекот пред да му подаде ќесе полно потребни работи за секојдневен живот.Кога сфати дека човекот е бос, таа веднаш се спушти пред него, си ги соблече патиките и се обиде да му ги облече, но нему му беа мали.

Таа потоа забележа маж во близина, кој патем ја сними случката. Актерката се упати кон него, па го праша за бројот на чевлите.

- Колкава големина на стапала имаш? Може ли да ги купам твоите чевли? Му требаат чевли, појасни Џенифер.

Случајниот минувач праша: - Каква големина треба?

- Па, 10 и пол, одговори Гарнер.

- Носам број 11. Веднаш ќе му ги дадам!, среќно ѝ одговори минувачот и ѝ рече на актерката дека не мора да му плати.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби