Каде ќе завршат милионите на Метју Пери?

Покојната ѕвезда на „Пријатели“, Метју Пери никогаш не се ожени и нема деца. А, во мигов не се знае дали актерот оставил аманет за своите пари и имотот, па ако не, неговото наследство ќе оди кај неговите најблиски живи роднини.- На целата екипа на „Пријатели“ ѝ се плаќаат околу 20 милиони годишно. Тие пари ќе продолжат да одат и за Метју сѐ додека серијата се прикажува на ТВ, без оглед на неговата смрт, изјави адвокатот Тре Ловел за „ЕТ онлајн“.

Во принцип, овластено лице ќе мора да одреди кој ќе ги наследи авторските права на Пери. Адвокатот претпоставува дека Пери оставил дел од своите пари и на добротворни организации за зависности.

- Закрепнувањето од зависност беше голем дел од неговиот живот. Тој потроши милиони долари за да се спаси од тоа и сигурен сум дека тоа беше нешто важно за него, сподели Ловел.

Јавноста минатата седмица дозна и дека Пери создал своја фондација пред извесно време.

Во интервју за „Њујорк тајмс“ во 2022 година, Пери објасни дека „потрошил околу девет милиони долари“ во борбата со зависности.

Родителите на Пери, Сузан Мари Морисон и Џон Бенет Пери, се сѐ уште живи и најверојатно ќе го наследат неговиот имот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби