Џејла Рамовиќ: Досадна сум за медиумите, а не престануваат да ме спојуваат со Марија Шерифовиќ

Една од најпопуларните млади балкански музички ѕвезди Џејла Рамовиќ во интервју за единствениот естраден магазин Бекстејџ откри како се справува со популарноста, медиумите какви впечатоци добила од натпреварот едно регионално музичко натпреварување, а разговараа и за многу други теми.За Џејла велат дека таа е целосен пакет, со харизмата со која ја освојува публика и неверојатните вокални способности, самоуверено се проби до финалето во најгледаното музичко натпреварување.

Џејла Рамовиќ и Марија Шерифовиќ некогаш биле многу блиски, до тој степен што години наназад се зборувало и пишувало дека меѓу нив има нешто повеќе од само пријателство.

Сепак, во последната година овие две пејачки не можат да се видат во исто друштво, па не е чудно што многумина се на мислење дека врската се „занишала“.

Џејла Рамовиќ конечно реши да проговори за врската со Марија Шерифовиќ која веќе некое време е топ тема во медиумите во соседна Србија, токму во единствениот естраден магазин БекстејџПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби