Принцот Хари не сакал да биде во иста соба со кралицата Камила

Принцот Хари, не прифатил да биде во иста просторија со кралицата Камила кога разговарал со својот татко, кралот Чарлс, открива нејзината пријателка, британската новинарка Петронела Вајат.Војводата од Сасекс минатата недела дојде од САД до Лондон, Англија, за да се види со својот татко, откако на монархот му беше дијагностициран рак. Не е тајна дека Хари и Камила имаат проблематични односи откако принцот проговори за тоа во своите мемоари Тој, напиша дека неговата маќеа објавувала приказни за кралското семејство во медиумите за да го подобри својот имиџ. Исто така, ја нарече „опасна“ и „зла“ и тврди дека работела на својот углед искористувајќи го него самиот.

-Имам комплицирани чувства кон мојата маќеа која неодамна ме жртвуваше само за подобар углед во јавноста, вели Хари.

Тој исто така рече дека тој и неговиот брат - принцот Вилијам „го молеле“ нивниот татко да не се ожени со Камила бидејќи „се плашеле дека таа ќе стане нивната злобна маќеа“.

-Таа беше третата личност во бракот на моите родители, таа мораше да го обнови својот углед. Тоа ја направи опасна поради врските што ги изгради со британскиот печат. Поради тие нејзини контакти, имаше отворена подготвеност од двете страни за споделување информации, додава војводата од Сасекс.

Три месеци по објавувањето на книгата, претставник на Камила го пренесе нејзиниот одговор кон Хари за „Сандеј тајмс“. Според гласноговорникот, таа наводно само „превртела со очите“. Нејзината блиска пријателка Фионе Шелбурн исто така за британскиот печат изјави дека на Камила многу нешта навистина „ѝ пречат“ во односот со принцот Хари.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби