ФОТО: Анџелина Џоли како божица во креација од Версаче

Анџелина Џоли, позната холивудска актерка и продуцентка, блесна во полн сјај на 77-то издание на Тони наградите, каде што нејзината претстава „The Outsiders“,беше номинирана дури во 12 категории.

Џоли (49) пристигна на настанот заедно со својата 15-годишна ќерка Вивиен. Вивиен, која беше асистентка на мајка и зад сцената на претставата, гордо стоеше до неа пред фотогафите.Холивудската ѕвезда изгледаше магично во својата кадифена креација од колекцијата на Версаче, додека Вивиен избра широки панталони и елече во истиот тон, комбинирани со класична бела кошула. И двете блескаа со својот стил и самодоверба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби