Кралското бебе е родено: Кејт и Вилијам добија син!

Британското кралско семејство е побогато за уште еден машки член. Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон попладнево го роди својот прв син.

Сепак, официјалното соопштение за породувањето беше соопштено вечерва поради тоа што „парот сакал интимно да го сподели мигот“ пред светот да дознае за раѓањето на бебето.

Мидлтон која се породи во болницата „Сент Мери“ каде што своевремено принцезата Дајана ги роди принцовите Вилијам и Хари  се наоѓа во одлична здравствена состојба исто како и нејзиниот син.

Илјадници обожаватели се собраа пред Бакингамската палата и пред самата болница да го дочекаат раѓањето на новиот престолонаследник кој сега е трет претендент за престолот по принцот Вилијам и неговиот татко принцот Чарлс.

Сите членови на кралското семејство се известени за раѓањето на новороденчето и се пресреќни од веста.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Имал некој тип калибар 50cm па не можел да си најде жена. Му рекле лекот да го бара кај жабата, барајќи ја за жена.
- Жабо, жабо, ќе се омажиш за мене?
- Не.
И оп, му се смалил...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
48. п.н.е.- Римскиот војвода и државник Гнеј...
1066.- Норманскиот војвода Вилијам, иден...
1465 или 1466.- Роден е Ротердамски Еразмо...
1492.- На првото патување преку Атлантикот, во...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби