Цеца: Не е човечки да навредуваш без причина

Светлана Цеца Ражнатовиќ ретко реагира на провокациите на нејзина сметка, но по концертот одржан во Нови Сад, пејачката одржа прес конференција на која и се обрати на онаа група луѓе која се противеше на нејзиниот настап во овој град.

-Секогаш постои група на луѓе на кои им се допаѓа или не им се допаѓа она што го правам и тоа не може да ме испровоцира. Признавам дека и мене не ми се допаѓаат сите нешта. Не замерувам за тоа. Но, замерувам кога луѓето го користат моментот преку нечие име да изговорат грди нешта, да ве повредат и навредат без причина. Само тоа го замерувам бидејќи не е убаво и не е човечки, изјави Цеца.

-Немам 20 години, јас сум во шоу бизнисот 27 години. Сè сум видела и слушнала, животот не ме мазел, па можам сè да разберам. Можеби вечерва успеавме да го промениме мислењето на овој мал број на луѓе кои се противеа на концертот и се надевам дека повеќе немаат причина да се служат со говор на омраза, додаде таа.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек со куче во кафич, седнува на шанк и порачува две чаши виски. Му ги дава шанкерот чашите и овие двајцата ги испиваат. Некоја девојка во кафичот зачудена се приближува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1789.- Граѓаните на Париз го освоија злогласниот...
1817.- Во Париз умре Мадам де Стал, француска...
1889.- Во Париз, во присуство на 335 делегати од...
1907.- Кај селото Ракле, Прилепско, на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби