Грејс Џонс по само неколку минути го напушти снимањето на „Џејмс Бонд“

Британската пејачка, модел и актерка, Грејс Џонс ја напушти сцената на новиот филм „Џејмс Бонд“, само неколку минути откако се појави на неа.По повредите на главниот актер Даниел Крег, по експлозијата во студиото, каде што за среќа, немаше повредени, се чини, проблемите за филмаџиите не запираат.

До новиот инцидент, наводно, дошло затоа што Грејс била незадоволна, па дури и навредена, од кусиот текст и минутажата што ги добила во филмот. Иако е договорена кратка улога, таа сепак, како што велат изворите, очекувала поголема улога.

– Таа има одреден углед, па сите правеа сѐ за да се чувствува добро. Но, таа очекуваше многу поголема улога, па ова кусо појавување го доживеа како понижување, открива неименуван извор од снимањето на „Бонд 25“.

Грејс во 1985-та година ја глумеше негативката Меј Деј во „Џејмс Бонд: Поглед на убиство“, наспроти Роџер Мур како главен протагонист.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...