Marvel најави нови 10 филмови

На годинешната Конвенција на стрипови ,,Comic-Con” во Сан Диего, американското филмско студио Мarvel најави нови 10 филмови.

Едно од поголемите изненадувања е тоа дека оскаровецот Махершала Али ќе го глуми Блејд – ловецот на вампири, кого во претходните неколку филма го глумеше Весли Снајпс.

Актерката Натали Портман го потврди своето учество во четвртиот филм за Тор, со поднаслов – „Love and Thunder”. Ќе ја повтори улогата на Џејн Фостер, но овој пат ќе ги поседува моќите на насловниот лик.

Најавен е и филмот „Eternals” со Анџелина Џоли и Селма Хајек, како и првата филмувана приказна за азиско-американскиот суперхерој Шанг-Чи, кој во Марвеловите стрипови првпат се појави пред речиси 50 години.

Освен тоа, Мarvel конечно објави и детали за долгоочекуваната „Black Widow” – Скарлет Јохансон како Наташа Романов, филм којшто е веќе во фаза на снимање.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...