Шарлиз Терон преплашена од улогата во „Bombshell“

Во периодот на промовирањето на долгоочекуваниот филм „Bombshell“, Шарлиз Терон призна дека била многу исплашена од својата улога.

– Бев поср**а од страв. Бев загрижена поради тоа што требаше да толкувам личност која е позната и актуелна, изјави таа по претприемерата на филмот во Менхетн во неделата.Во биографската драма глумат и Никол Кидман и Марго Роби, како жени кои се во судир со основачот и директор на „Fox News“, Роџер Ејлс, кого го обвинуваат за сексуално злоставување и вознемирување.

Терон ќе ја толкува Мегин Кели, Кидман е во улога на Гречен Карлсон, а Марго Роби – Кејл Посписил. Ејлс ќе го глуми актерот Џон Литгоу.

Ејлс поднесе оставка 2016-та година, откако беше директор на „Fox“ скоро 20 години.

Шарлиз Терон повеќепати портетираше познати личности од американската понова историја, а за улогата на серискиот убиец Ајлин Вурнос во филмот „Monster“, 2003-та година доби и Оскар за главна женска улога. Премиерата на „Bombshell” е закажана 20 декември.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1421.- Роден е англискиот крал Хенри Шестти,...
1492.- Христофер Колумбо го откри островот...
1507.- Германскиот картограф Мартин Валдземилер...
1779.- Умре Жан Батист Шарден, француски сликар....