Хали Бери се повреди на снимањето на „Bruised“

Холивудската актерка Хали Бери (53) ќе направи мала пауза од снимањето на нејзиниот последен филм „Bruised“, поради повреда на сет.Оскаровката била повредена за време на снимањето на борбена сцена, но според информациите не станува збор за нешто сериозно.

-Бери малку се повреди во тепачката. Таа е уморна. Потребен и одмор, изјави ексклузивниот продуцент, Брајан Пит и додаде дека понекогаш се случува актерот да биде малку повреден, па поради тоа да се направат измени во планот на снимање.

Хали Бери претходно помина низ 5-месечен тренинг за улогата во John Wick: Chapter 3 – Parabellum.

„Bruised“ ја раскажува приказната за жена чија MMA кариера е во подем, сè до еден незамислив момент кога се паѓа во вода. Пет години подоцна таа се обидува да се врати онаму каде што застанала.

Бери во мај изјави дека е мошне возбудена поради снимањето на филмот бидејќи истиот раскажува мошне моќна и страсна приказна која што секоја жена треба да ја погледне.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Му вели жената на мажот;
"На еден питач му дадов цела чинија супа и сто денари."
"И тој ја изеде таа супа?"
"Да."
"Е, тогаш ги заслужил тие сто денари."
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
331 п.н.е.- На реката Тигар, во Месопотамија,...
480. п.н.е.- Во поморската битка кај островот...
1519.- Португалскиот морепловец Фернандо Магелан...
1833.- Роден е италијанскиот новинар и пацифист...