Гал Гадот во филм заснован на забранет израелски роман

Гал Гадот во соработка со продукциската куќа Кешет интернејшанл ќе снима филм заснован на забранет израелски роман.

Американската актерка со израелско потекло, инаку најпозната по улогата на „жената-чудо“ во истоимениот филм, сега ќе глуми во политички контроверзната еврејско-палестинска романса од 2014-та година.

Имено, филмот се заснова на романот „Живот на граница“ (Borderlife) на израелскиот писател Дорит Рабињан. Приказната е за Израелка која се вљубува во Палестинец во Њујорк.

Во 2015-та година, израелскиот министер за образование, Нафтали Бенет ја забрани книгата како училишна лектира, но се чини, тоа само ја зголеми нејзината популарност, по што порасна продажбата.

Филмот е во претпродукција. Гадот наредниов период ќе може да се погледне и во филмот „Смрт на Нил“ покрај актерот Кенет Брана (приказна на Агата Кристи), потоа во шпионскиот трилер „Црвените белешки“ покрај Двејн Џонсон и Рајан Рејнолдс, како и во продолжението на „Wonder Woman 1984“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...