Џесика Честејн и Еди Редмејн во нов трилер на Нетфликс

Џесика Честејн и оскаровецот Еди Редмејн ќе ги имаат главните улоги во новиот филм на Нетфликс. Проектот со наслов „Добрата медицинска сестра“ (The Good Nurse), ќе чини 25 милиони долари.

Сценариото е на Кристи Вилсон-Каринс и Тобајас Линдхолм, а е засновано на книгата на Чарлс Гребер со истиот наслов. Снимањето допрва треба да почне, а датумот на прикажување сè уште не се соопштува.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...