Премиера на новата HBO серија: „Знам дека ова е вистина“

Новата HBO серија „Знам дека ова е вистина“ (I Know This Much Is True), која се базира на бестселер на Воли Лем од 1998 година, ќе има премиера на 11. мај во 20:00 на HBO каналот, a истиот ден станува дел и од HBO GO.Добитникот на „Еми“, Марк Рафало ги игра ликовите на еднојајчените близнаци Доминик и Томас Бердси во оваа адаптација на роман на Воли Лем во шест продолженија и во режија на Дерек Сијанфранс. Оваа семејна сага паралелно ги следи животите на двајца браќа и е уникатна приказна за предавството, направените жртви и простувањето. Доминик и Томас ќе ги гледаме во различни периоди од нивните животи, почнувајќи од сегашноста која се случува во 90-тите години кога влегуваат во средни години, но и ќе се потсетуваме на нивното растење преку сеќавањата на Доминик.

Оскаровката Мелиса Лео ја игра мајката на близнаците, добитничката на „Еми“ Роузи O’Донел ја глуми социјалната работничка Лиза Шефер, Арчи Пенџаби ќе ја гледаме во улогата на психолог на Томас, Џулиет Луис ја игра Недра Франк, егоистична жена која Доминик ја вработува, додека Кетрин Хан е Деса Константин, поранешна сопруга на Доминик. Имоџен Путс ќе ја игра Џој Хенкс, девојка на Доминик, Џон Прокачино е очув на браќата, Роб Хубел го глуми Лео, најдобриот пријател на Доминик, додека Филип Етингер настапува во улогата на близнаците додека се тинејџери.

Дерек Сијанфран и Марак Рафало се и извршни продуценти на серијата заедно со Грег Финберг, Линет Хауел Тејлор, Бен Браунинг, Глен Башер, Ања Епштајн и Воли ЛемПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...