Почина легендарниот комичар Џери Стилер

Џери Стилер, познат американски актер и комичар, почина на 92-годишна возраст во родниот Бруклин. Веста за смртта ја соопшти неговиот син Бен Стилер.Џери е роден 1927 година во Њујорк. Тој е, можеби, најпознат по улогата на Артур Спунер во серијата „Кралот на Квинс“, како и ликот Френк Костанца во светски познатата „Сајнфилд“.

-Со огромна тага, морам да ви соопштам дека мојот татко Џери Стилер почина од природна смрт. Беше прекрасен татко и дедо и посветен сопруг на Ан скоро 62 години. Многу ќе ни недостигаш. Те сакам, тато“, на Твитер напиша Бен Стилер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плакат на бандера:
- Исчезнати се маж и куче... Награда за кучето.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1762. - Умре Џемс Бредли, англиски астроном. По...
1793. - Во Париз е убиен Жан Пол Мара, познат...
1837.- Кралицата Викторија Прва, како прв...
1930.- Во главниот град на Уругвај почна Првото...