Џејми Фокс во нов биографски филм за Мајк Тајсон

Џејми Фокс (52) потврди дека ќе го глуми боксерот Мајк Тајсон во биографскиот филм кој што е во подготовки. За таа цел, актерот е во интензивен режим на тренинзи.За оваа улога на Фокс се зборува уште од 2014-та година. Филмот најверојатно ќе го режира Мартин Скорсезе, но тоа сѐ уште не е потврдено.

Фокс во 2005-та година доби Оскар за еден друг биографиски филм – „Реј“, во кој го играше ликот на музичката ѕвезда Реј Чарлс. Благодарение најмногу на тоа ја добил и улогата на Тајсон.

Освен по постигнувањата во боксот, Мајк Тајсон е познат и по своите пороци и контроверзи. Тој во 1992-ра година беше осуден за силување, а 1997-ма година доби и забрана за боксување, откако му одгриза дел од увото на својот противник Ивендер Холифилд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...