Повторно одложена премиерата на „Tenet“ на Кристофер Нолан

Американското филмско студио „Ворнер Брос“ вторпат ја одложи долгоочекуваната премиера на филмот „Tenet“ на Кристофер Нолан, од 31 јули – на 12 август.

Поради пандемијата, прикажувањето првично беше закажано за 17 јули. Новото одлагање се случува во миг кога гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо изјави дека при четвртата фаза на олабавување на ограничувањата за борба против коронавирусот, киносалите нема да бидат отворени.

Главните улоги во новиот шпионски трилер на Нолан, ги имаат Роберт Патинсон и Џон Дејвид Вашингтон.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Детето и вели на мајка си:
- Мамо, види, секојпат кога му давам на кучето колаче му се крева опашката.
- Сине, не му ги давај сите, чувај малку и за татко ти.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
138.- Умре римскиот цар Публиј Еилиј Адријан, кој...
1509.- Роден е Жан Калвин, верски реформатор,...
1559.- Умре францускиот крал Анри Втори, татко...
1774.- По шестогодишната војна меѓу Русија и...