САГ наградите одложени за март 2021 година

Доделувањето на наградите САГ на Американската федерација на ТВ и радиоуметници, е одложено од 24 јануари на 24 март 2021 година поради пандемијата на коронавирусот.Освен тоа, организаторите на доделувањето на овие награди од областа на киното и телевизијата, исто така, го поместуваат и гласањето за нив. Сега тоа ќе трае од 11 јануари до 1 февруари. Номинациите ќе бидат објавени на 4 февруари.

САГ наградите се само една од низата свечености одложени поради корона-пандемијата, по Оскарите, БАФТА, Ем-ти-ви наградите и повеќе други доделувања и фестивали.

Оскарите за 2021 година беа поместени од 28 февруари на 25 април. Филмските награди БАФТА пак, ќе бидат доделени на 11 април.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Зошто плавуша не може да положи возачки испит?
- Секогаш кога инструкторот ќе рече паркирај, таа рипа на задно седиште.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, затворен е за сообраќај за сите видови на возила од 15.11.2020 до 01.04.2021. РАБОТИ НА ПАТ: ДТГ ЖИКОЛ...
Верски календар
На денешен ден
1756.- Во Салцбург е роден Волфганг Амадеус...
1775.- Роден е Вилхелм Шелинг, германски...
1822.- На собрание во Епидаур, грчките востаници...
1823.- Во Лил е роден Едуард Лало, француски...