Џенифер Греј во вториот дел од „Валкан танц“

Џенифер Греј, која покрај Патрик Свејзи глумеше во романтичната драма „Валкан танц“ (Dirty Dancing), ќе се појави и во продолжението на класиката од 1987 година, објави денеска филмското студио „Лајонсгејт“.


– Греј исто така ќе биде извршен продуцент на филмот. Режисерската палка му припадна на Џонатан Левин, изјави Џон Фелтхајмер, извршен директор на студиото.

Компанијата не објави повеќе податоци. Не е соопштено кога филмот ќе ја има својата премиера.

Греј, тогаш 27-годишна, во оригиналниот филм ја толкуваше Френсис „Бејби“ Хаусман, тинејџерка која се вљубува во инструкторот за танц Џони Кесл (Свејзи). Со буџет од шест милиони долари, „Валкан танц“ пред 33 години оствари заработка од речиси 214 милиони долари. Хитот „I’ve Had The Time of My Life“ доби Оскар за најдобра оригинална песна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Ловат двајца рибари, не им гризе, си муабетат:
- А бе што имам дома жена, ружна, поружна - здравје!
- Немој бе така, жена ти е!
- Што бе жена, да видиш каква е згужвана у...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на мирот

19 п.н.е.- Умре римскиот писател Публиус...
1327.- Англискиот крал Едвард II ги уби сопругот...
1452.- Роден е италијанскиот верски реформатор...