Лоренс Фишбурн: Не ме поканија за „Матрикс 4“

Лоренс Фишбурн за „Њујорк магазин“ потврди дека не бил поканет од продукцијата на „Матрикс 4“ за да биде дел од филмот.– Не ме поканија. Тоа можеби ќе ме поттикне да напишам некое друго сценарио. Им посакувам сѐ убаво. Се надевам, филмот ќе биде одличен, изјави Фишбурн.

Тој во првите три дела од приказната го глумеше Морфиус и вели дека би му било драго луѓето да го запомнат најмногу по оваа улога. Другите двајца од славното „Тројство“ – Кијану Ривс и Кери-Ен Мос ќе ги повторат своите улоги и во четвртиот дел.

„Матрикс 4“е во фаза на снимање. Сценариото и режијата се на Лана Вачовски. Други познати имиња меѓу актерите се: Пријанка Чопра, Нил Патрик Харис, Џејда Пинкет Смит, Џонатан Гроф и други.

Првото прикажување на филмот е закажано за 1 април 2022 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...