Премиера на новата серија „Одгледани од волци“

„Одгледани од волци“ (Raised By Wolves), нова научно-фантастична серија на врвниот режисер Ридли Скот, ќе има премиера на 4. септември на HBO GO.Серијата „Одгледани од волци“ следи два андроиди – Татко и Мајка – чија задача е да растат човечки деца на мистериозна нова планета. Додека сè побројната човечка колонија може да се распадне поради верски разлики, андроидите сфаќаат дека контролирањето на човечките уверувања е опасна и тешка задача.

Во главните улоги ќе ги гледаме Тревис Фимел, Аманда Колин, Абубакар Салим, Винта Мекграт, Нијам Алгар, Феликс Џејмисон, Итан Хазард, Џордан Лугран, Асија Ша и Ајви Вонг.

Извршен продуцент и режисер на оваа серија во десет продолженија е Ридли Скот, а сценарист е Арон Гузиковски. Серијата ја продуцираше продуцентската куќа „Scott's Scott Free Productions“ заедно со Ридли Скот и Арон Гузиковски, а останати извршни продуценти се Дејвид В. Зукер, Џордан Шихан, Адам Колбренер и Марк Хуфам.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...