Силвестер Сталоне се приклучува на „The Suicide Squad“

Силвестер Сталоне е последното звучно име коешто ѝ се приклучи на актерската екипа на новото продолжение на ,,The Suicide Squad”. Веста ја објави режисерот Џејмс Ган, на Инстаграм викендов.-Отсекогаш сакав да работам со мојот пријател Сталоне и нашата работа на ,,The Suicide Squad” не e исклучок…Иако Слaj е филмска sвезда и икона, повеќето луѓе сè уште немаат претстава колку овој човек e неверојатен како актер, се пофали Ган.

Сталоне ја потврди информацијата. Според IMBD, сè уште не се знае кој лик ќе го толкува. Во филмот, чиешто прикажување е закажано за 6 свгуст 2021 година, своите улоги ќе ги повторат Марго Роби како Харли Квин, Џеј Кортни – капетан Бумеранг, Џоел Кинаман – полковник Рик Флег и Вајола Дејвис како Аманда Волер. Останува нејасно кој ќе го глуми Џокер, откако стана јасно дека Џеред Лето не се враќа во улогата на негативецот.

Во новиот филм ќе се појават и Идрис Елба и Џон Сена.Сталоне, најверојатно, ќе глуми и во четвртиот дел на „The Expendables 4”, но тој проект е сè уште во претпродукција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Машките трошат 2000 калории за секс, 100 на секс а 1900 на фалење.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1583.- Роден е холандскиот правник, писател и...
1585.- Умре папата со италијанско потекло Гргур...
1778.- Роден е англискиот писател Вилијам...
1813.- Умре францускиот математичар, механичар и...