Бетмен нема да ги убива непријателите

Во новиот филм, Бетмен нема да ги убива своите непријатели. Како што пренесува порталот „We Got This Closed“, таква одлука донел режисерот на наредниот филм за суперхеројот – Мет Ривс.Така, главниот лик во филмот не би учествувал во смртта на други ликови. Режисерот верува оти на овој начин подобро би ги отсликал основните вредности на Бетмен. Главниот лик овојпат го глуми британскиот актер Роберт Патинсон.

И во оригиналните стрипови на „Дигитал комикс“ стриповите, овој суперхерој им се спротивставува на убиствата и избегнува употреба на оружје. Прикажувањето на новиот филм е закажано за 4 март 2022 година. Во него ќе се појават и Колин Фарел, Пол Дејно, Зои Кравиц, Енди Серкис и други познати актери.

Режисерот на „Бетмен против Супермен: Зора на правдата“ – Зек Снајдер лани беше критикуван за убиството на Бетмен во неговиот филм.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оглас во весник:
Висок, згоден, млад Црногорец, богат, со куќа од 300 м2, бесна кола и две мобилки... не бара ништо, само се фали.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1683.- Турската војска под водство на големиот...
1691.- Ахмед Втори на турскиот престол го...
1759.- Умре англискиот писател Вилијам Колинс,...
1798.- Француската армија го зазеде средоземниот...