Братот на принцезата Дијана проговори за серијата „The Crown“

Братот на принцезата Дијана, Чарлс Спенсер (56) говорејќи за ТВ-серијата „The Crown“, кажа дека во неа има некои нешта што не се вистинити.– Серијата во основа се држи до фактите, но оние важни делови меѓу нив не се факти. Продуцентите ме прашаа дали можат да снимаат во нашата семејна куќа, но јас не одобрив. Она што ме загрижува е тоа што луѓето што ја гледаат серијата, забораваaт дека сето тоа е всушност измислена приказна. Дел од публиката ја доживува серијава како лекција по историја, а моја должност е да предупредам на тоа, нагласи Спенсер.

Тој вели дека не можел да погледне повеќе од една епизода бидејќи сето тоа премногу го потсетувало на сестра му.

Четвртата сезона на светски познатата серија „ The Crown” на Нетфликс се појави на стрим-платформата на 15 ноември.

Серијата што ги следи интригите на британското кралско семејство низ историјата, полека се приближува до 21 век, па на ред дојде и ерата на непрежалената принцеза Дијана. Кралското семејство, како што се очекуваше, е најмногу незадоволно од начинот на кој е прикажан принцот Чарлс (72).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...